2016 ek yerleştirme sonuçları

ÖSYM tarafından açıklanan son 2016 ek yerleştirme sonuçları verilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. 2016 ek yerleştirme sonuçları istediğiniz bölümünün taban ve taban puanlarına bakarak ileride hangi meslek dalında tercih yapabileceğiniz hususta bilgiler alabilirsiniz. 2016 ek yerleştirme sonuçları için aşağıdaki tabloda yer alan puanları dikkate alabilirsiniz.

2016 ek yerleştirme sonuçları - 2016 ÖSYS Ek Tercih Sonuçları

2016 ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.

Binlerce adayın beklediği ek yerleştirme nihayet açıklandı. İlk yerleştirme ile herhangi bir programa yerleşemeyen üniversite adayları bu ek yerleştirme ile üniversitelerin boş kontenjanlarına yerleşmiş oldular.

ÖSYM sitesinin verdiği açıklamalara göre toplam kontenjanın 137.290 kişi olduğu,  78.676 adayın boş kontenjanlara yerleştiği ve 58.614 kontenjanın boş kaldığı açıklandı.

2016 Ek yerleştirme sonuçları için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. (Dosyalar PDF halindedir. Sağ tıklayıp farklı kaydet yapabilirsiniz)

Ek Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Önlisans Programları  

Ek Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları

Ek yerleştirme programı ile üniversitelerin taban puanları (En Küçük Puan) ve tavan puanlarını (En Yüksek Puan) öğrenebilirsiniz. Yukarıda yer alan linkler sayesinde hem ön lisans 2016 ek yerleştirme sonuçlarını, hemde Lisans 2016 ek yerleştirme sonuçlarını bulacaksınız.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir